Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

COVID-19

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz. Koronavirüs hakkında merak edilen tüm bilgileri bu yazımızda topladık. Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz. Evde kalmak koronavirüs ile mücadelenin en önemli unsurlarından. Kendinizi ve tüm sevdiklerinizi korumak için #evdekal!

Corona Virüs Nedir?
SARS-CoV-2 ya da diğer adıyla Wuhan zatürresi diye bilinen viral bir enfeksiyon hastalığı olan ve henüz hali hazırda ilacı bulunamamış bir virüs türüdür. Corona virüsü insanlara ve hayvanlara birçok yoldan bulaşıp bulunduğu konağı tahribata sürükleyerek ölümüne yol açabilir. Hastalığın kuluçka süresi 14 - 24 gündür. Yani bu demek oluyor ki, hastalığın kişiye enfekte olmasından sonra belirti veya semptomların ortaya çıkma  süresi 24 günü buluyor ve bu da kişilerin kendilerini sağlıklı sandığı aslında taşıyıcı olmasına ya da primer Covid vakası olmasına sebep oluyor.  

Corona Virüsü Olduğum Nasıl Anlaşılır?
Öncelikle virüsün bulaştığı kişi veya kişilerin %90’ında  yüksek febril (ateş), %80’inde öksürük, %20’sinde nefes darlığı ve %15’inde ise solunum sıkıntısı semptomlarının baş göstermesi virüsün bulaştığı anlamına gelmektedir.  Belirtilen semptomların yaşanmaması için virüsün bulaşma yüzdesini en aza indirgeyecek tedbirler almalıyız.
Virüsün bulaşma yolları nelerdir ? 

Covid-19 virüsü, hava partikülleriyle bir canlıdan bir canlıya, bir canlı varlıktan bir cansıza ve dolaylı yoldan bir canlıya bulaşabilmekte ve cansız ortamlarda uzun süre yaşayabilmektedir. Kişilerin Hapşırma, öksürme, konuşma sırasında etrafa saldığı solunum damlacıkları kontaminasyona sebep olan nedenlerdir. Özellikle toplu taşıma, seyahat, avmler, pazar ve alışveriş meydanları, camiler, okullar gibi insanların kümeler halinde toplu bulunduğu konumlarda bulaşma riski yükselmektedir.  
Epidemiyolojisine baktığımızda ilk olarak Wuhan’da et ve balık tezgahlarında pişmemiş halde satılan ürünlerin, belediye mensuplarının  verdiği 40-50 kişilik yemek davetinde bu pazarlardan alınan ürünlerle yapılan yemekleri yedikten sonra grip benzeri semptomlar göstererek; yüksek ateş, halsizlik, öksürük ve nefes darlığı gibi şikayetlerle hastaneye kaldırılmaları ile başlamış olup, bir tedavi ya da aşısı olmadığı için de hızla dünyaya yayılmaya başlamıştır. Ülkemizde de vaka sayısının artış göstermesi ve ölümlerin gerçekleşmesi insanlarda korku, endişe ve paniğe yol açmaktadır. 
Peki birey olarak üzerimize düşen görevler nelerdir ve nasıl korunmalıyız, profilaktik amaçlı neler yapmalıyız?

1) ELLERİN VE VÜCUDUN HİJYENİTESİNE DİKKAT EDİN! 
 Ellerimizi, yüzümüzü ve vücudumuzu sürekli olarak yıkamalıyız ve alkollü dezenfektanla temizlemeliyiz.

2) BULAŞIYI EN AZA İNDİRGEMEYE ÇALIŞIN!  
Ellerimize öksürmemeli ve hapşırmamalıyız bu refleksi kol bölgesine ağzımızı kapatarak kıyafetimize yapmalıyız.  

3) ELDİVEN, MASKE VE KORUYUCU KIYAFET KULLANILMASI 
Toplu taşıma ortamları, okullar, camiler, avm ve benzeri yerlerden uzak durmalı, insanların yoğunlukta olduğu yerlere girmemeliyiz. Eğer bir zorunluluk durumu var ise; mutlaka maske ve eldiven kullanmalıyız. Maske kullanımı ile alakalı olarak da, dışarı çıkanlar ve toplulukta bulunacaklar için, 2 veya 3 katlı maske, hastalarla teması olan kişiler ve primer risk faktörü altındaki kişiler için (sağlık çalışanları vb.) ff tipi dediğimiz maske kullanımı ve buna ek olarak koruyucu gözlük ve koruyucu tek kullanımlık tulumlardan kullanmaları gerekmektedir.  Corona virüsten korunmak için etkili olabilecek birçok ürüne buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

4) BAĞIŞIKLIK GÜÇLENDİRİCİ TAKVİYELER KULLANIN! 
Bahsettiğimiz virüs, enfekte olan kişilerde grip ya da soğuk algınlığı kadar masum kalmıyor, bunun yanı sıra akciğerleri hedef alarak vücutta  geri dönülemez tahribatlar açarak hastaların nefes almasına engel olup, boğarak öldürüyor. Bu tahribatın bulaştığı insanlardaki yüzdesi tabiki de aynı değil. Örneğin 65 yaşını geçmiş olanlarda, kronik hastalarda ve bağışıklık sistemi zayıf kişilerde ölüm daha kolay gerçekleşiyor.  
Bağışıklık sistemimizi güçlendirebilmek adına faydalanacağımız, immün ajanların başında C Vitamini, Beta-glukan, Propolis, Kara mürver, Ekinezya, KoenzimQ10, Zerdeçal ve Zencefil gibi doğal terapötik ajanlar yer almaktadır. Bunlardan ayrı ayrı faydalanabilmekle beraber, kombine şekilde bulunan sıvı, kapsül, saşe ve tablet gibi farmasötik şekilleri bulunan takviye edici gıdalardan da fayda sağlanabilir.   
Piyasada bu maddelerle ilgili birçok ürün çıkarılmış durumda, fakat gerçekten içeriği güçlü aynı zamanda salt olarak gördüğümüz birkaç ürünü takipçilerimiz için seçtik. Yazı üstüne tıklayarak ürünleri inceleyebilirsiniz.

1) IMUBEST KAPSUL
Imubest Kara mürver ekstresinin faydaları içeriğinde bulunan C vitaminiB6 vitamini ve demir bakımından değerlendirildiği takdirde aşağıdaki gibidir;

 • B6 vitamini normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.
 • B6 vitamini normal protein ve glikojen metabolizmasına katkıda bulunur.
 • B6 vitamini normal sistein sentezine katkıda bulunur.
 • B6 vitamini normal homosistenin metabolizmasına katkıda bulunur.
 • B6 vitamini normal kırmızı kan hücreleri oluşumuna katkıda bulunur.
 • B6 vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.
 • B6 vitamini yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.
 • C vitamini yoğun fiziksel egzersiz sırasında ve sonrasında bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur.
 • C vitamini kan damarlarının normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur.
 • C vitamini kemiklerin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur.
 • C vitamini kıkırdağın normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur.
 • C vitamini diş etlerinin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur.
 • C vitamini cildin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur.
 • C vitamini dişlerin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur.
 • C vitamini normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.
 • C vitamini demir emilimini arttırır.
 • C vitamini yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.
 • C vitamini E vitamininin indirgenmiş formunun yeniden oluşmasına katkıda bulunur. Ürünü incelemek için tıklayın. 

2) IMMUNACE 30 TBA (VİTABİOTİCS) 

 • Immunace bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkı sağlayan spesifik besin maddeleri içermektedir. 
 • 24 farklı besin maddesi içermektedir. Formülünde bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunan Vitamin C, D, A, B6, B12, Selenyum, Demir, Bakır içermektedir. 
 • Immunace’in vitamin, mineral, antioksidanlar ve aminoasitler içeren özel formülü Vitabiotics’in beslenme uzmanlarının uluslararası beslenme uzmanlarıyla iş birliği sonucu geliştirilmiştir.
 • İnsan vücudunun birçok  vitamin,  mineral ve yağ asidine ihtiyaç duyduğu yapılan araştırmalarla da ispatlanmaktadır. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak için mikronütriyenlerin yararını kanıtlayan ilk ve tek klinik araştırma 2003 yılında Uluslararası AIDS Dergisi’nde yayınlanmıştır. Bu makale farklı disiplinlerden oluşan HIV ile ilgili konuları ele almaktadır. “Araştırma sonucu yayınlanan rapora göre Immunace® verilen HIV hastalarında bağışıklık sistemi geliştirme göstermiş ve ölüm oranı %48 oranında azalmıştır.” (Jiamton S1, 2003) Ürüne gitmek için tıklayın.

Takipçilerimiz tarafından en çok tercih edilen besin takviyesi ve bağışıklık sistemi güçlendirici ürünlerini  sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz.
Korona Virüs ALACAĞIMIZ ÖNLEMLERDEN DAHA BÜYÜK DEĞİLDİR! Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan 14 kural videosunu izlemenizi öneriyoruz. Videoyu izlemek için tıklayınız
Corona Virüsü 14 Gün kuralı
Corona virüsüne karşı önlemler kapsamında bilim dünyası vatandaşların "14 gün kuralı"na uymalarını istiyor. Sağlık Bakanlığı, 14 gün kuralını uygularken yapılması gerekenleri paylaştıkları videolarla anlattı. Peki 14 gün kuralı nedir?

 1. Yurt dışına asla çıkmayın. Seyahat planladıysanız iptal edin veya erteleyin.
 2. Eğer yurtdışından geldiyseniz, ilk 14 günü evde geçirin.
 3. Kesinlikle misafir kabul etmeyin ve kendiniz izole edin.
 4. İzole edilmiş kişinin odasına maskesiz ve eldivensiz girmeyin.
 5. Odanızı gün içerisinde bolca havalandırın.
 6. Özellikle yaşlılar ve kronik hastalığı olanlarla temastan kaçının.
 7. Ellerinizi sık sık su ve sabun ile en az 20 saniye ovarak yıkayın.
 8. Sık kullandığınız yüzeyleri her gün temizleyin.
 9. Havlu gibi hiçbir kişisel eşyayı ortak kullanmayın.
 10. Kıyafetleriniz 60 ya da 90 derecede normal deterjanla yıkayın.
 11. Güçlü bir bağışıklık sistemi için bol sıvı tüketin, dengeli beslenin, uyku düzeninize dikkat edin.
 12. Evden çıkmak zorunda kalırsanız mutlaka maske takın.
 13. Gıda ihtiyaçlarınızı topluca tek seferde yapın.
 14. Düşmeyen ateş, öksürük ve nefes darlığınız varsa maske takarak bir sağlık kuruluşuna başvurun.
Yükleniyor...
Sipariş Hattı 9005523845627